Sveikatos psichologas – psichologijos specialistas, kuris gerai pažįsta žmogaus psichiką ir jos dėsningumus bei savo darbe naudoja platų efektyvių ir įrodymais pagrįstų psichologinių metodų asortimentą.
Sveikatos psichologas savo darbe netaiko gydymo medikamentais (vaistais).
Sveikatos psichologas padeda susitvarkyti su įtempta situacija ir rasti naudingesnius elgesio ir streso įveikimo būdus.
Dirba su šiomis vaikų/paauglių problemomis:
Sveikatos psichologas savo darbe netaiko gydymo medikamentais (vaistais).
Sveikatos psichologas padeda susitvarkyti su įtempta situacija ir rasti naudingesnius elgesio ir streso įveikimo būdus.
Dirba su šiomis vaikų/paauglių problemomis:
- Emociniai ir asmenybiniai sunkumai – baimės, nerimas, užsisklendimas, vienišumas, motyvacijos stoka, emocijų valdymo sunkumai.
- Elgesio ir asmenybiniai sunkumai – drausmės ir taisyklių nesilaikymas, aplinkinius erzinantis, agresyvus, smurtinis elgesys.
- Asmeninės ar šeimos krizės – tėvų nesutarimai, skyrybos, netektys.
- Patyčios ar bendravimo sunkumai – nesutarimai su bendraamžiais, tėvais ar kitais šeimos nariais, klasės draugais, mokytojais ir aplinkiniais.
- Profesijos pasirinkimas, ruošimąsis egzaminams.
- Psichosomatinių reakcijų sąlygoti sutrikimai - virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, širdies, odos problemos ir kt.
- Nuotaikos pokyčiai - mieguistumas ar nemiga, savęs nuvertinimas, nepagrįstas kaltės, tuštumos jausmas, liūdesys, jautrumas, pyktis, nerimas, baimė, įkyrios mintys, dėmesio, atminties pakitimai, piktnaudžiavimas alkoholiu, tabaku, narkotinėmis medžiagomis.
- Asmenybės sunkumai - vienišumas, įtarumas, emocinis nejautrumas, intensyvus pavydas, perdėtas atsargumas, socialinių elgesio normų ignoravimas, konfliktiškumas, neatsakingumas, emocinis, savęs vertinimo, suvokimo nestabilumas, nuolatinis nepasitenkinimas.
- Mąstymo sunkumai – minčių nenuoseklumas, klaidingi įsitikinimai, atsirandančios ir dingstančios mintys, pasinėrimas į save, nesugebėjimas suvokti savo elgesio ir minčių, bendravimo bei kasdieninės veiklos atlikimo sunkumai.
- Socialinės ir specifinės baimės.
- Santykių problemos - nesusikalbėjimas, nuoskaudos, kontroliavimas, konkuravimas, pavydas, nežinojimas, kaip išspręsti tarpusavio santykių problemas, skyrybos.
- Įšgyvenant stresą, netektį, gyvenimo sąlygų ar darbo pasikeitimus.
- Susitaikymas su sveikatos netekimu (liga), reintegracija į šeimos gyvenimą, bendruomenę.
- Kai norima aptarti kylančius klausimus psichologiniu aspektu.
- Konsultuojantis dėl artimo, kuriam nustatytas psichikos sutrikimas.
- Kai reikalinga psichologinė parama ir palaikymas.